тел.: (0372) 58-53-08, +38(095) 694-30-35
Вiддiлення Нотарiальної палати України в Чернівецькій областiНовиниПовідомлення про проходження підготовки у сфері медіації та набуття статусу медіатора

Повідомлення про проходження підготовки у сфері медіації та набуття статусу медіатора

14 грудня 2021
16 листопада 2021 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про медіацію», який визначає правові засади та порядок проведення медіації як позасудової процедури врегулювання конфлікту (спору), принципи медіації, статус медіатора, вимоги до його підготовки та інші питання, пов’язані з цією процедурою.
 
Застосовувати цей Закон можна буде для врегулювання будь-яких конфліктів (спорів), у тому числі цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних, а також у справах про адміністративні правопорушення та у кримінальних провадженнях з метою примирення потерпілого з підозрюваним (обвинуваченим).
 
Набути статус медіатора зможе будь-яка фізична особа, яка пройшла базову підготовку у сфері медіації в Україні.
 
Підготовку у сфері медіації здійснюють заклади освіти, а також організації, що забезпечують проведення медіації, об’єднання медіаторів, суб’єкти господарювання будь-якої форми власності та організаційно-правової форми, що мають право надавати послуги у сфері медіації або організовувати їх надання відповідно до законодавства.
 
01 березня 2019 року між Нотаріальною палатою України та юридичним факультетом Чернівецькогонаціонального університету ім. Юрія Федьковича укладено Меморандум про співробітництво. Одним із напрямів цієї співпраці є підготовка і реалізація спільних заходів, проектів та програм, що становлять взаємний інтерес.
 
Враховуючи, що вищевказаним Законом України «Про медіацію» вносяться зміни до Закону «Про нотаріат» (встановлюється, що нотаріуси можуть проводити медіацію у порядку, визначеному законом, за умови проходження ними базової підготовки медіатора), нотаріусиза бажанням, за власний рахунок, можуть пройтибазове навчання медіатора в Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича і здобути теоретичні знання та оволодіти практичними навичками щодо принципів, порядку та методик проведення медіації, етики медіатора, ведення переговорів та врегулювання конфліктів тощо.
 
автор фото: fauxels