тел.: (0372) 58-53-08, +38(095) 694-30-35

ЗАХИСТ РОБОЧОГО МІСЦЯ НОТАРІУСА

23 листопада 2021

НПУ підготувала для нотаріусів рекомендації щодо захисту робочого місця – мінімальні стандарти кібергігієни, яких варто дотримуватися, аби уникнути небезпечних ситуацій.

 1. Захист локальної мережі

Відвідувачі не повинні отримувати доступ до локальної мережі, в якій розміщений комп’ютер нотаріуса для роботи із єдиними та державними реєстрами. Для доступу відвідувачів до Інтернету слід використовувати іншу підмережу.

2. Налаштування мережевих пристроїв
Обов’язково змінюйте логін і пароль, що встановлені за замовчуванням на мережевих пристроях (маршрутизаторах, роутерах, системах відеоспостереження), щоб убезпечитися від підключення до них за заводськими налаштуваннями.

3. Окремий комп’ютер для реєстрів
Електронна пошта, месенджери, інші програми та додатки не повинні бути встановлені на комп’ютері, що використовується нотаріусом для роботи з єдиними та державними реєстрами.

4. Google Authenticator
Категорично забороняється передавати доступ до створеного НАІС ідентифікатора двофакторної аутентифікації Google Authenticator третім особам або ж його експорт на інші пристрої, аніж пристрій (смартфон, планшет) нотаріуса.

5. Ліцензійне ПЗ

Використовуйте ліцензійну операційну систему, бажано не нижче Windows 10, та антивірусне програмне забезпечення яке має позитивний висновок держекспертизи.